מידע חיוני למטיילים בחו"ל


מידע חיוני למטיילים בחו"ל

מידע חיוני למטיילים בחו"ל

טיסות לחו"ל

הטיסה הינה השלב הראשון שלנו להגיע לחופשה או טיול בחו"ל. אין זה משנה אם מדובר בטיול פרטי או טיול מאורגן, לכל חברות התעופה הבין לאומיות המפעילות טיסות קבועות ישנם אתרים, להזמנת טיסות משלהם. זאת בשונה מחברות המפעילות טיסות שכר (צ'ארטר), שבד"כ לא תוכלו למצוא אתרים להזמנת טיסות ישירות מהם.

איך מוצאים טיסה זולה?

אנו ממליצות להשתמש במנועי החיפוש המתקדמים הקיימים כגון JetRadar או SkyScanner אתרים אלו מאפשרים למצוא טיסה דרך כמות גדולה מאוד של ספקים, לאו דווקא חברת הטיסה עצמה, ומאפשרים לשלב בין ספקיות טיסה שונות בהלוך, בחזור או בטיסת הקונקשן.
כמובן שלאחר שמצאתם את הטיסה הזולה שלכם מומלץ לבדוק ישירות מול אתר הספק, לפעמים תוכלו לחסוך עוד כמה דולרים.

החסרון היחיד בהזמנה מאתרים אלו הוא שהן אינן ספקיות הכרטיסים אלא פלטפורמה חכמה למציאת הטיסות הזולות, ונותן השירות הוא האתר הסופי שתופנו אליו ותזמינו דרכו, אנו ממליצות לבדוק משובים על ספק הטיסה (תוכלו למצוא ברחבי האינטרנט מגוון אתרים המדרגים שירות לחברות כאלו) ולוודא שיש שירות לקוחות (24 שעות ביממה ולפחות בשפה האנגלית).מלונות בחו"ל

השלב הבא בתכנון הטיול שלכם הוא מציאת מקום לינה, הפתרון הנוח ביותר הינו לינה במלון, כל מלון ניחן בתכונות משלו, ואיכויות שונות וכמובן עלויות משלו. לפני שאתם בוחרים מלון עליכם להתייחס למספר משתנים ונפרט את חלקן בהמשך המאמר.

רמת המלון 

כל המלונות בעולם מדורגים על פי רמתם, וכך מוענקים להם מספר הכוכבים. רמת המלון נקבעת בכל מדינה ומדינה על ידי גופים ציבוריים או פרטיים המוסמכים לכך. ניתן להעזר במאמר הזה בוויקיפדיה המסביר בדיוק את רמת בתי המלונות בישראל ומשמעות הדירוג לפי כוכבים (ועוד כמה משתנים).

מיקום המלון

מיקום המלון הינו אחד הדברים החשובים ביותר כשנחפש מלון לטיול בחו"ל, ככל שמיקום המלון יהיה מרכזי יותר, כך מחירו גבוהה יותר, אך לא תמיד כדאי לבחור מלון במיקום הכי מרכזי. מנסיונינו ניתן למצוא מלונות במיקומים קרובים, מספר דקות הליכה (או נסיעה קצרה) ממרכז העיר ולהוזיל משמעותית את עלויות מלון.

השירות 

כל מלון מציין האם הוא נותן שירות 24\7 או לא. לא נעים להגיע לאחר טיסה מתישה בלילה, או לפנות בוקר ולמצוא דלפק קבלה ריק ואי יכולת לקבל אתכם בשעות אלו. שימו לב שאם ברצונכם להיקלט (Check In) בשעות לא רגילות (לכל מלון יש את השעות שלו) יש לציין זאת בעת הזמנת החדר, לפעמים המלון ידרוש סכום נוסף על הגעה שלא בשעות הרגילות, למרות שהוא מאייש 24\7 את דלפק הקבלה.

סוג המלון 

מלון בוטיק, פרטי או מלון השייך לרשת מלונות בין לאומית, משפיעים מאוד על מחירי המלונות והסטנדרטים. זה לא אומר שכל מלון השייך לרשת גדולה ייתן שירות טוב יותר ולהיפך, אך במלונות השייכים לרשתות בד"כ תוכלו למצוא סטנדרטים החוצים את כל מלונות החברה.

איפה להזמין מלון במחיר משתלם?

ניתן להזמין מלון במחיר מוזל במספר מקומות - באתר הזמנות בין לאומי כגון בוקינג או אקספדיה וחברות האחיות שלהן, (נתייחס לזה בהמשך) באתר המלון או אצל סוכני נסיעות שלכם. אם תשוו מחירים תגלו שבד"כ ההבדל לא משמעותי, לפעמים כמה עשרות שקלים, אך אם תקנו באתרים בינלאומיים אתם תפסידו את הגנת החוק הישראלי. 

טיפים חשובים בהזמנת מלונות בארץ:

כדי שתוכלו לשלם בעת הגעתכם למלון, יש צורך להשתמש אך ורק בכרטיס אשראי בין לאומי , כרטיס אשראי מקומי לא יעזור לכם.

שימו לב שחברת בוקינג וחברת אקספדיה הינם שתי חברות מתחרות השייכות לשני קונגלומרטי תיירות מתחרים, אך לכאורה ישנה תחרות גם בתוך החברות האחיות , לדוגמה חברת קאיק אגודה ובוקינג שייכות לאותה חברה והן משתפות קוקיז (היסטורית גלישה) בין החברות דבר שיוצר לפעמים מצב שאתם תקבלו מחיר שונה (בד"כ יותר יקר) אם תחפשו את אותו מלון בין האתרים, ולכן המלצתנו היא לחפש בדפדפן בגלישה בסתר כך לא תשפיעו לרעה על התוצאות של החיפוש (מאמר מלא בנושא כאן).

טיפ חשוב נוסף הוא שרוב החברות הבין לאומיות עובדות בדולרים או יורו כך שאם אתם משווים מחירים להזמנת חדר במלון באחד מהאתרים הבין לאומיים אתם צריכים לקחת בחשבון שכרטיס האשראי שלכם יגבה את הסכון בדולרים ותצטרכו לשלם עמלה של עוד כמה אחוזים, תלוי בכרטיס האשראי שלכם.מט"ח 

לפני שאתם טסים לחו"ל  חשוב מאוד לברר באיזה מטבע מקובל לשלם במדינת הייעד, ישנם מדינות שמאפשרות לשלם במטבע זר גם בחנויות רגילות, וישנם מדינות שלא. כמו כן , כשאתם מחליפים מטבע, שימו לב שלפעמים החלפת מטבע פעמיים , לדולר או יורו ואז למטבע היעד ייקר לכם משמעותית את שער החליפין. ולכן שווה להתכונן עם מספיק מטבע זר בישראל ולהחליף פעם אחת.

ישנם מספר אפשרויות להחליף או לרכוש מטבע זר, ניתן לעשות זאת בבנק , בחנויות Change בארץ או בחו"ל או להזמין ישירות באינטרנט באתר הזה, קחו בחשבון שכשממירים מטבע ישנו שער חליפין וישנה לפעמים גם עמלה (חד פעמית פר החלפה) , כמו כן שער (יחס) הקנייה ושער המכירה תמיד יהיה שונה (ושם נמצא הרווח של הספקים). 

אנו לא ממליצות לרכוש מטבע זר בשדות התעופה של היעד, בד"כ השער שם יהיה גבוהה משמעותית מהחלפה בישראל באינטרנט או בChange שאינו בשדה התעופה.


ביטוחים

טיול בחו"ל הוא אחד הדברים הכיפיים שיכולים להיות אך לפעמים יכול להיות סיוט...

לכן , אנו ממליצות לרכוש ביטוח לפני היציאה לחו"ל, בד"כ יש צורך לעשות זאת עד 24 שעות לפני הטיסה והכיסוי הוא מרגע הטיסה הלוך ועד הטיסה חזור.

התשלום הינו עבור יום ובד"כ מסתכם בדולרים בודדים (בהתאם לכיסוי, והפעילות)

בעת רכישת הביטוח יש להקפיד למלא את השאלון, בד"כ 4-5 שאלות כלליות, באם אתם נדרשים לחיתום (כיסוי מיוחד על מחלות כאלה ואחרות, אז זמן הפקת לוקחת בד"כ כמה ימים , לכן אם אתם יודעים שיש לכם בעיה רפואית , הקפידו להזמין את הביטוח כמה ימים קודם.

כמה עולה ביטוח נסיעות?

עלות ביטוח נסיעות משתנה בהתאם לכיסוי הנרכש, ביטוח ביטולים, ביטוח טיסה, ביטוח ציוד, ביטוח רפואי ,ביטוח פעילות ספורט אקסטרים ועוד... אנו ממליצים לקחת את כל הכיסויים הביטוחיים הנדרשים, במקרה של בעיה , תמיד טוב לדעת שיש חברה שמכסה עלויות ועוזרת בעת צרה.

בדרך כלל, אין הבדל גדול במחיר בין החברות אך יש הבדל מהותי בשירות ביניהן, וכמובן יש הבדל אם קונים ביטוח דרך סוכן, דרך חברת האשראי (נותנות כיסוי מאוד מאוד בסיסי, שלפעמים מוענק בחינם אך יש להפעילו מראש) או דרך חברה ישירה.

החברה שנותנת את השירות הכי מהיר וייעיל הינה פספורטכארד שבעצם מספקת למבוטחים מעין כרטיס אשראי, שהם ממלאים אותו בעת האירוע הביטוחי, כמובן שבהתאם לכך עלות ביטוח דרך חברת פספורטכארד קצת יותר יקר מהאחרות.

אנו ממליצות להשוות מחירים ושירות בין כל חברות הביטוח הגדולות, ניתן לעשות זאת באתר הזה, ואף להזמין דרכו, היתרון הגדול ביותר של האתר שהם משמשים גם כסוכנים מול חברות הביטוח, כך שאתם מרוויחים מחיר ישיר עם סוכן שבא לטובתכם.

בהתאם לתנאי הטיול, ולמען הסר ספק, רכישת ביטוח הינה באחריות המטייל, ואינה נכללת במחיר הטיול.