תחבורה ציבורית בדובאי


תחבורה ציבורית בדובאי

תחבורה ציבורית ומוניות בדובאי

חברת מוניות בדובאי

המוניות בדובאי נפוצות מאוד, אך בעת הצורך ניתן להזמין מונית בעלות של שקלים בודדים. עלות הנסיעה מעבר לכך היא כרגיל הטלפון של חברת המוניות המקומית (Dubai Taxi Corporatio) גם מחירי המוניות דומים למדי למחירים בישראל. מונית ממרכז דובאי לאזור החוף של ג'ומיירה, תעלה לכם כ-60 דירהם. שירות ה-Uber בעיר מאוד פופולארי וזמין ויכול לסייע לכם להוזיל במעט את עלויות הנסיעה. כרטיס נסיעה חד פעמי במטרו המצוחצח של העיר, יעלה לכם בין 2.5 ל-6 דירהם, תלוי ביעד הנסיעה.


אוטובוס מדובאי לאבו דאבי

לרוצים לטייל מדובאי לאבו דאבי ניתן להגיע באמצעות תחבורה ציבורית. האוטובוסים לאבו דאבי יוצאים מ-2 תחנות בדובאי אבן בטוטה ואל גובייבה. הנסיעה לוקחת כשעה וחצי ועולה בין 20 ל-30 ש"ח. תדירות האוטובוסים גבוהה, ושעות הפעילות הן משעות הבוקר עד אחת עשרה בלילה. בנוסף, ישנן בתחנת האוטובוס מוניות שירות שעלותן זולה במקצת והן מהירות יותר מאוטובוסים. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם חברת האוטובוסים (שיחת חינם מדובאי). 

מוניות בדובאי

נסיעה במונית בדובאי נחשבת לא יקרה ובטוחה. באיזורים תיירותיים ובכבישים ראשיים ישנן מוניות בשפע, וניתן להזמין מונית בתוספת תשלום של שקלים בודדים. המונה מתחיל מ4 ש"ח וכל קילומטר עולה כ1.5 ש"ח. ישנו מינימום של כ 10 ש"ח לנסיעה. ללוקחים מונית משדה התעופה – ישנה תוספת מחיר נוספת.

נסיעה משדה התעופה לאיזור הDOWNTOWN( (MALL OF DUBAII תעלה בסביבות 40-50 ₪ ונסיעה לאיזור המרינה כ- 60 ש"ח. נסיעה ממוצעת בתוך העיר תעלה בין 15 ל 30 ש"ח ונסיעה לאבו דאבי תעלה כ200 – 250 ש"ח. נהגי המוניות מחויבים להפעיל מונה, ואם הם לא עשו זאת – אין חובה לשלם להם.

מטרו- קרון זהב

בכל מטרו קיים קרון נפרד, בתחילת או בסוף הרכבת (תלוי בכיוון הנסיעה), המהווה מעין "מחלקה ראשונה". המושבים בקרון זה גדולים ומרווחים יותר והוא בדרך כלל פחות צפוף משאר הקרונות. הנסיעה בקרון זה עולה פי 2 מנסיעה רגילה, אך בהתחשב בעובדה שהנסיעות יחסית זולות (5 ש"ח לנסיעה ממוצעת) לא מדובר בעלות רבה. כדי לעלות על קרון זה יש לקנות כרטיס זהב לפני הכניסה למטרו – כרטיס חד פעמי או כרטיס נטען בצבע זהב. 

מטרו הדובאי- קרון לנשים

בכל רכבת ישנו קרון מיוחד המוקדש אך ורק לנשים וילדים. בשעות העומס הקרון הזה בדרך כלל פחות צפוף ומהווה אלטרנטיבה טובה לנשים המטיילות לבדן או עם ילדים. גברים העולים לקרון צפויים לקנס של 200 ש"ח, אך בדרך כלל הקנס לא נאכף והם פשוט מתבקשים לעבור לקרון הסמוך.

המטרו בדובאי היא אופציית תחבורה נוחה וזולה, במיוחד לנסיעות למרחקים ארוכים יחסית. מחירי הנסיעה נעים בין 2 ש"ח ל 15 ₪ בהתאם ליעד. ניתן לקנות כרטיס חד פעמי, או כרטיס רב פעמי נטען בעלות של 20 ש"ח הכולל בתוכו נסיעות בשווי 14 ש"ח. המטרו מגיע לרוב האזורים בדובאי, למעט האי PALM, שאליו ניתן לנסוע ברכבת מונורייל הנמצאת ליד המטרו או לרדת בתחנת INTERNET CITY  וממנה לקחת מונית בעלות של כ15 ש"ח.


טל"ח , המחירים המוזכרים במאמר זה והשוואתם לש"ח הישראלי נכונים לשעת פרסום המאמר

(עודכן בתאריך 31.12.2020)