יום א'


יום א'

סיור פנורמי, בורג' אל ערב, הרובע ההיסטורי אל פאידי, שוק הזהב, פסטיבל סיטי מול

ת"א, נתב"ג – בטיסה ישירה לדובאי. נעבור את כל סידורי הנחיתה, בדיקות קורונה בשדה התעופה בדובאי. מהשדה יאסוף אותנו אוטובוס ממוזג עם מדריך מקומי צמוד ונעשה את דרכינו לעיר הכי מתויירת  - דובאי. נראה בדרכינו את גורדי השחקים נרד לצילומים בבורג' אל ערב , המלון היחיד בעולם שזכה להיות מדורג ב-7 כוכבים, נתרגש מהיופי של המבנה, ונשמע הסבר אודות הקמת המלון.

מבורג' אל-ערב נסייר ברובע ההיסטורי אל-פאידי ,עם כניסתנו  נגיע אל העיר העתיקה אל - פאידי Al fahidi Historicol District נראה את הבתים הצבועים בצהוב כצבע המדבר שנבנו מחומרים מסורתיים. 

סגנון החיים בעיר מספר את סיפורה של המדינה לפני גילוי הנפט. נכיר את אורח חייהם הישן. 

משם נמשיך לביקור :

בשוק הזהב GOLD SOUK  

שוק התבלינים - SPICE SOUK  

והשוק הגדול – SOUK AL KABIR 

בשוק הזהב נמצא עושר של זהב ודרך הצורפות נלמד על תרבות דובאי. שוק התבלינים יעורר את חושינו ריחות וצבעים המספרים על תרבות הקולינריה בדובאי. רוב הסוחרים שנראה שם הגיעו מהודו בתחילת המאה 20

את תעלת דובאי -Dubai Creek נחצה בסירת עץ עתיקה האברה Abra boat . סירות העץ שימשו כמוניות , ניתן לעלות על השיט כ-20 איש. 

לאחר סיורינו בשווקים נחצה שוב בשייט עם סירת העץ, ונבקר במוזיאון ההיסטורי Dubai Museum נראה מבחוץ את המבצר שבחזיתו מוצבים שני תותחים ונסייר בחדריו השונים שם נגלה על תרבות והעושר של דובאי. 

משם ניסע אל פסטיבל סיטי מול Festival city mall שם תוכלו להסתובב חופשי ואולי גם לקנות בקניון, נקבע שעת מפגש לצפייה במופע לייזר אור קולי Imaging שם המופע הוא דימיון שם תתרשמו ממאות לייזיירים , אפקטים ומוזיקה – זו חוויה מרשימה בלתי נשכחת.

לאחר יום מלא בריגושים ניסע למלון לקבל מפתחות וארוחת ערב.