יום ד'


יום ד'

אבו דאבי וגלובל ווילג' 

השכמה , נקום לעוד יום מלא בחוויות מרגשות לארוחת בוקר. נעלה לאוטובוסים בזמן מצוידים במסכות, בכובעים ובכריכים ועם המון שמח חיים. 

ניסע לעיר אבו דאבי, עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות ועיר הבירה של האמירות הגדולה ביותר אמירות אבו-דאבי. העיר אבו דאבי הינה הגדולה ביותר (מבחינת שטח) באיחוד האמירויות, העיר שוכנת בקצהו של אי במפרץ הפרסי המרוחק כ-250 מטרים מהיבשת, ומחובר ליבשת על ידי גשר מוספח. בעיר כ-1.5 מליון תושבים מתוכם 80% תושבים זרים.

נבקר במסגד שיח' זאיד אחד האתרים הכי פופולאריים באבו דאבי, המסגד נקרא על שם אביו של שליט איחוד האמירויות , והוא קבור סמוך למסגד, מסגד זאיד הינו אחד המסגדים בעולם, וניתן לארח בו כ-40,000 מתפללים בוזמנית. המסגד מרהיב ביופיו , ומכונה "הטאג' מאהל של העולם הערבי" , צבעו לבן ומעוטר ב82 כיפות יפיפיות. 

נבקר במוזיאון הלובר המכיל יצירות אומנות ממספר מוזיאונים בצרפת, נתן למצוא שם גם יצירות של: לאונרדו דה ויניצ'י, ואן-גוך, קלוד מונה ועוד...

בהמשך נחלוף על פני מלון ארמון האמירטס, זהו מלון יקר מאוד עם עלויות בניה של כשני מילארד לירות שטרלינג ושטחו 850 אלף מטר רבוע, כולו מצופה בשיש וזהב, במלון כ-200 חדרים ו92 סויטות. ומתארכים בו שליטים וראשי מדינות.

לאחר מכן נעבור ליד קאר אל-וואטן , פירושו ארמון האומה, המרשים ביופי, מפואר ומעוטר ומגולף גילופי עץ , מצופה שיש וזהב טהור, כמו באגדות, זהו הארמון הנשיאותי ובו נמצאים משרדים של נסיך הכתר של דובאי, של הנשיא ושל סגנו, וב2019 נפתח לקהל הרחב, הארמון הוכרז כאחד מ20 אתרי האומנות והתרבות המובילים בעולם. 

בסיום נעבור דרך המגדל הנוטה, קפיטל גייט מרכז העסקים של העיר גובהו 160 מטרים 35 קומות וזוית נטיה של 18 מעלות, בשנת 2021 זכה לתואר הבניין הנטוי ביותר מעשה ידי אדם בשיאי גינס.

לסיום ניסע בחזרה לדובאי לסיור בגלובל ווליג' Global Village הכפר הגלובלי בדובאי (מוכר גם בשם דובאי לנד) הוא אחת האטרקציות המשפחתיות המומלצות בעיר. מדובר בשילוב של יריד ופארק במתחם ענק שבו משתתפות עשרות מדינות מרחבי העולם. זהו המקום שבו נוכל לחוות חוויות ממדינות שונות ומגוונות והכל במקום אחד. כל מדינה מציגה במתחם שלה פריטים וסחורות ייחודים, מאכלים מסורתיים, מופעי בידור, קניות ועוד.

בסיום נחזור למלון לארוחת הערב.