יום ב'


יום ב'

דאון טאון, מסגרת דובאי, בורג' חליפה, האקווריום והמזרקות, אאוטלט וויליג'

השכמה , נקום רעננים לעוד יום מלא בחוויות מרגשות לארוחת בוקר. נעלה לאוטובוסים בזמן מצוידים במסכות,  בכובעים ובכריכים והמון חיוכים.
את יומנו השני נתחיל בסיור פנורמי בדאון טאון וגורדי השחקים תוך כדי הסבר על המקומות המרכזיים באזור המופלא. 

נתחיל את הסיור הרגלי בכנפי מקסיקו Wings of Mexico , כנפי מקסיקו הוא פסל מרשים שמיועד ליצירת אינטראקציה, הכנפיים מסמלות ניצחון והגשמה של הפוטנציאל האנושי. פסל זהה לזה נמצא גם במקסיקו סיטי, לוס אנג'לס, סינגפור, מדריד וברלין. נצטלם שם ונוכל גם להתרשם מהמראה המדהים של בורג' חליפה שאליו נגיע בהמשך.

משם נצא לסיור במסגרת דובאי Dubai Frame היא פלא אדריכלי דובאי והוא נחשב כשיא גינס, המקום מחזיק בשיא כמסגרת התמונה הגדולה ביותר בעולם. המסגרת ממוקמת בפארק הנקרא פארק זאבל. מיקום המסגרת נבחר כך שניתן יהיה לראות מצד אחד את דובאי המודרנית ואילו מהצד השני ניתן לצפות בחלקים ישנים יותר של העיר. לאחר הכניסה למבנה נצפה בסרט המציג את העבר והעתיד של דובאי ולעלות במעליות הפנורמיות אשר יעלו אותנו לגובה של 150 מטר מעל פני הקרקע (כ48 קומות). בראש המבנה נגיע לפלטפורמת תצפית הכוללת רצפת זכוכית עליה ניתן ללכת, מהתצפית נצפה בחלקים שונים של העיר נהנה מתמונות הנוף ונרד חזרה. אגב, רבים מתבלבלים וחושבים שהציפוי של המבנה עשוי זהב, אז לא...

לאחר שנהנינו והתרגשנו מהנוף המדהים נמשיך לעבר אחד הבניינים המרשימים ביותר ומזוהים עם דובאי הלא הוא בורג' חליפה- Burj Khalifa המגדל הגבוה ביותר בעולם. נעלה יחדיו לתצפית במעלית במהירות של 10 מטרים לשנייה לקומה 124. שם נשקיף אל נוף עוצר נשימה, נסתכל דרך טלסקופים אל עבר האופק. בסיום נרד לאקווריום דובאי - האקווריום וגן החיות התת ימי – הוא אחד המקומות היפים והמרשימים שנראה את החיים בתוך המים. נכנס דרך מנהרה ימית מסביבנו ישחו בעלי חיים ואם יתמזל מזלנו נצפה בהאכלת כרישים. בסיום הסיור באקווריום נקבע נקודת מפגש ומשם נעבור אל אחד היעדים הקסומים, מזרקות דובאי- The Dubai Fountain נצפה במופע אורקולי מרהיב של מים מרקדים לצלילי מוזיקה ערבית מודרנית. אל המקום נגיע רגע קט לפני התחלת המופע כדי לשמור מקום קרוב. 

משם ניסע לאווטלט וויליג' נטייל, נתרשם ואולי גם נקנה. 

בסיום נחזור למלוננו לאחרות ערב.